in

10 Adımda Yazlık Ev

Yaz demek terasa kaçış, balkonda nefeslenmek demektir. Uzun kahvaltıların adresi de, serin serin rüzgarın eşlik ettiği dostlarla kurulan akşam yemeklerinin adresi de bellidir. Kimileri bu keyfin tadını evlerinde çıkartmayı tercih ederken, kimileri de yazlıklarına doğru yol alacaklar. Bizler de hem evlerinde hem yazlıklarında birkaç tüyoya ihtiyacı olanlar için ‘10 Adımda Yazlık Ev nasıl olur’ diye sorduk, cevaplarını okumak sizlere kaldı. Güneşli ve keyifli günlerin şerefine!

  • Göz Yormayan Duvarlar

Eğer mobilyalarınız açık ve çok canlı renkliyse duvarlarınızda aşırıya kaçmadan nötr ve mat renkleri tercih ederek karmaşayı önlemelisiniz.

  • Peki Ya Mobilyalar?

Mobilyalar ise hafif ve kolay taşınabilir olmalıdır. Nem ve sıcağa dayanıklı yüzeylere sahip ve az yer kaplayan türden mobilyalar tercihiniz olmalıdır.

  • Renkler!

2017 yılı yazın enerjisini yansıtan renklerin temsilcisi olacak. Dekorasyon alanında yeşil ve mavi uyumu ise yeniden evlerimizi ele geçirecek gibi görünüyor.

  • Bir Kaçamak İçin…

Yazı kitap okuyarak, film izleyerek değerlendirmek isteyenlerdenseniz kendinize küçük bir kaçamak köşesi yaratmak da iyi bir fikir olabilir.

  • Botanik Bahçeye Çevirmeyin!

Evinizi asla botanik bahçe gibi süsleyip birçok bitkiye, çiçeğe ya da ağaca yer verip yaşama alanınızı sınırlamayın. Bir ya da iki çiçek bile yazın tazeliğini evinize taşımaya yetecektir.(Odanın büyüklüğüne göre içeride kaybolmaması adına bir fazla veya bir eksik de olabilir)

  • Sıradanlıktan Kurtulun!

Yatak odanızın sıradanlığını ve sıkıcılığını bir nebze azaltmak için ise modern, yalın veya sıra dışı komodinler en büyük silahınız olacaktır.

  • Ufak Dokunuşlar

Denizcilik ile ilgili figürler, halat parçaları, deniz kabukları, denizyıldızı gibi ufak ama etkili aksesuarlar yazlık evlerin vazgeçilmezidir, unutmayın!

  • Ahşabın Keskinliğini Kırın!

Eğer eviniz ahşap ağırlıktaysa, bunu metal ya da beyaz renkler kullanarak kırın ve ahşabın etkisini biraz azaltın

  • Perdeler!

Hem tül hem de perde işlevi görebilen, istenildiği takdir de yarı açık konuma getirilerek gün ışığı ve ısısından faydalanmanızı sağlayan metal renkte Venedik Perdesi de denilen jaluziler, ister klasik ister modern tarzda dekore edilmiş olsun, tüm yazlık evlerin ilk tercihlerindendir.(Ahşap-Metal uyumu için bir üst maddeyi tekrar inceleyebilirsiniz.)

  • Bunalanlara Özel…

Bahçeniz, terasınız ya da balkonunuzu en doğru kullanmakta yine sizin elinizde. Şık olurken rahatlıktan, rahat edeyim derken de şıklıktan ödün vermeyin. Bu alanları kullanırken de renkli kırlent ve minderlerle süsleyerek hem yazın enerjisini yansıtın hem de rahat edin.

Expo 2017’de Lazzoni Fırtınası!

İstanbul’a Şık Bir Dokunuş!