in

Ferah ve Aydınlık Evler İçin Dekorasyon Önerileri

zaha hadid
zaha hadid

Beyazdan vazgeçemiyorum ve açık tonları kullanmayı seviyorum diyorsanız ya da daha aydınlık bir görünüm elde etmek istiyorsanız, yaşam alanlarınızda küçük dokunuşlar ve doğru mobilyalarla hayal ettiğiniz atmosferi yaratabilirsiniz.

Beyaz ve krem tonlarında seçeceğiniz mobilyalar ile huzuru ve ferahlığı evlerinize taşıyabilir, aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Daha Geniş ve Aydınlık Bir Alanda Huzuru Evlerinize Getirin

Özellikle yaşam alanınızın olduğundan daha geniş ve aydınlık görünmesini sağlamak için açık renk mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Beyaz Mobilya ve Ahşabın Doğallığı İle Muhteşem Bir Uyum Yakalayın

Açık renk koltuklarınızı, ahşap mobilyalar ile tamamladığınızda beyaz ve ahşabın doğallığının müthiş uyumuna şahit olabilir, şıklığınızı mermer masa ile tamamlayarak evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz.

Yaşam Alanlarınıza Işık ve Pırıltı Katın

Tercihiniz modern, sade bir masadan yana ise dekorasyonda kullanacağınız şık bir aydınlatıcı ya da tabloyla zarif ve minimalist bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Dekorasyonda kullanacağınız aynalar ile yaşam alanlarınızın şıklık derecesini artırırken, eğer metrekare açısından küçük ya da yükseklik açısından basık bir eviniz varsa, evinizi daha ferah ve aydınlık hale getirmek için en aynaların şıklığından ve pırıltısından yararlanabilirsiniz.

Yoğunluktan ve Kalabalıktan Kaçının

Açık raflar ve depolama alanları, eşya ve aksesuarların düzenli görünmesi için oldukça ideal bir seçenek olsa da, açık rafların içindeki eşyalar yaşam alanlarının daha kalabalık ve dolayısıyla daha karanlık ve basık görünmesine neden olur. Bu yüzden de kısıtlı bir alana sahip olan odalar için kapalı dolap ve çekmecelerle her zaman daha ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Sadeliğin Zarafetini Dekorasyonunuza Yansıtın

Salonunuzda yer vereceğiniz koltuk, halı, perde, duvar kağıdı ve aksesuar gibi seçimlerinizde kullanacağınız açık tonlar ve dengeyle oluşturulmuş renk geçişleri ile bir bütünlük sağlayabilir, sadeliğin zarafetini dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz.

Halı Seçerken Açık Renkler Tercih Edin, Odanızı Daha Geniş Gösterin

Odanızın zemini için halı ya da kilim seçerken zeminin içerideki ışığı yansıtan bir unsur olduğu için açık renkleri tercih edebilir, halınızda krem ve toprak tonlarını kullanabilirsiniz.

Açık renk halılar bulundukları ortamı daha geniş gösterme özelliğine sahiptir. Halı seçimlerinizde açık tonlar kullanarak düşük metrekareye sahip odalarınızı olduğundan büyük gösterebilirsiniz.

Örnek Daire Lazzoni

Duru Beytepe Konutlarının Yeni Örnek Dairesi, Lazzoni İle Buluştu!

Gehry Building Lazzoni

New York’un Ünlü Rezidansı Gehry Building, Lazzoni ile Hayat Buldu!