in

Lazzoni’den Anadolu’ya Bilim Seferberliği!

Lazzoni Bilim Seferberliği
Lazzoni Bilim Seferberliği

Lazzoni, Arhavi Belediyesi ve YGA(Young Guru Academy) ortaklığıyla Anadolu’ya bilim seti hayali gerçek oldu!

Yıllardır sektörde adını kalitesiyle duyurmaya devam eden Lazzoni’nin yolu YGA Sivil Toplum Kuruluşu ile kesişti ve Artvin’in Arhavi ilçesinde ki çocuklara bilim setleri armağan edildi. 5 yıldır bilim seferberliğine ortak olarak Türkiye’de imkânı olmayan yerleşkelere ve burada yaşayan çocuklara ulaşıp onları Twin adını verdikleri bilim setleri ile buluşturmaya devam eden bir Sivil Toplum Kuruluşu olan YGA, bu sene de Lazzoni ile anlamlı bir işbirliğine imzasını attı. Lazzoni’nin dördüncü kuşak temsilcisi Efe Kababulut’un doğum günü için başlattığı bağışlar neticesinde Arhavi’nin 75.Yıl Nuri Özaltın İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrencilere bilim seti armağan edildi. Bağış sayısının fazla olmasından dolayı, bilim setlerinin bir kısmı Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda okuyan öğrencilere de verildi.

El becerilerini geliştirmek ve onları üreticiliğe davet etmek adına her yıl binlerce bilim setini çocuklarla buluşturmayı kendine ilke edinen YGA Harvard, Colombia Üniversitesi ve Sabancı ile yaptığı birçok ortaklıktan sonra Lazzoni ile de bu hayale ortak oldu. Lazzoni’nin dördüncü kuşak temsilcisi Efe Kababulut’un bizzat katılımıyla çocuklara bilim setleri dağıtıldı.

Twin isminde ki bu bilim setlerini çeşitli yerlerden satın alarak, sizde aldığınız her set için Anadolu’ya bir bilim setini armağan edebilir ve bu hayalin gerçekleşmesine ortak olabilirsiniz.

Lazzoni & Mehmetçik Vakfı

Lazzoni Otel’de Mehmetçiğe Destek Buluşması!

Lazzoni Modern Chester

Modern Chester’ın Eşsiz Uyumu…