in

Mahall Ankara Projesi, Lazzoni İle Hayat Buldu!

Lazzoni & Mahall Ankara
Lazzoni & Mahall Ankara

Müşterilerimizden Mustafa Toprak’ın Mahall Ankara’da bulunan evi Lazzoni ürünleri ile tasarlandı. Ürün seçiminden, ölçüye; teslimattan, montaja kadar Lazzoni hizmet sürecinin bütün aşamalarında Ankara Kentpark mağazamızdan alanında uzman proje yöneticimiz Barış Ayseven ile birlikte çalışan Mustafa Bey’in ürünlerini ise sayfamızda inceleyebilirsiniz.

lazzoni

Salonun kare yapısından dolayı mobilya seçimleri salonun formuna uygun olarak U biçimde tercih edildi. Dudi Koltuğun kullanıldığı salon da müşterinin özel isteği üzerine uzan oturum ile sonlandırılarak, rahat bir uzanma payı bırakılmış oldu. Koltuğun ölçek olarak büyük olması da ona eşlik eden sehpanın daha büyük seçilmesine neden olmuştur. Ayrıca salona derinlik katması ve aksesuar ihtiyacının karşılanması için de duvara kare bir ayna tercih edilmiştir.

lazzoni

Müşterinin kalabalık bir aileye sahip olması da, tüm salonu kaplayan geniş oturumlu bir koltuğa yönelmelerine sebep olmuştur. Yine bu sebepten de salonda berjer kullanımı arttırılmıştır.

lazzoni

 

Televizyon ünitesinin sağ köşesinde ise özel bir aydınlatma ve puf ile bir berjer konumlandırılarak okuma köşesi oluşturulmuştur. Kitap sayısının fazla olmasından dolayı da televizyon ünitesi uzatılarak ekstra raf eklenmiş ve okuma köşesinde yer alan berjere kadar erişmesi amaçlanmıştır.

Evin genel yapısı gereği, mutfak ve yemek odasının bütünleşik olması, salonda ayrıca yemek masasına yer verilmemesine neden olmuştur. Yemek yenilen mekanın uzun ve dar olmasından dolayı fonksiyonelliği kaybetmemek adına konsol yerine Vino Bar tercih edilerek, alan daha verimli kullanılmıştır. Lazzoni’nin en şık masaları arasında yer alan Pietra Mermer Masa alana şık bir dokunuş katarken, Lazzoni’ye özel dizaynı ile barın üzerinde konumlandırılan saat ise alanın aksesuar ihtiyacını tek başına karşılamış oldu.

lazzoni

Genç kız odasının daha çarpıcı ve etkileyici olması adına lacivert tonları tercih edilmiştir. Alanın küçük olmasından dolayı ayna dolaplı gardrop seçilirken, mobilyalar klasik parçalar da tercih edilerek romantik bir hava yakalanmış oldu.

lazzoni

Yatak odasının ince ve uzun olmasından dolayı, mekanı daha ferah göstermek için soft ve pastel renkler tercih edilmiştir. Otel odası mantığında tasarlanan mekan içinde, kitap sayısının fazla olmasından dolayı şifonyerle bütünleşik şekilde kitap rafları oluşturulmuştur.

lazzoni

Proje yöneticisi: Barış Ayseven – Ankara Kentpark Mağaza

Mustafa Bey’in ürün listesi ise:

Dudi Koltuk, Hexa Yatak, Lego Sehpa, Pietra Mermer Masa, Romeo Sandalye, Lakoti Berjer, Victoria Yatak, Çukurcuma Yazı Masası, Çukurcuma Sandalye

lazzoni

Lazzoni & Mika-Der

Lazzoni Mobilya’dan Anlamlı İş Birliği!

New York Tasarım Haftası

New York Tasarım Haftasına Özel Loya Berjer!