in

SANATLA BÜYÜYORUZ

Mobilya sektörünün önde gelen markalarından Lazzoni, ‘Sanatla Büyüyoruz’ projesi kapsamında Ankara’nın Akyurt ilçesine bağlı taşımalı eğitim sistemiyle hizmet veren Kozayağı İlköğretim Okulu’na katkıda bulunmak için bir davet düzenledi.

Panora AVM’deki Lazzoni Mağazası’nda D’Atelier Sanat Okulu’nun katkılarıyla düzenlenen yardım etkinliğine cemiyet hayatından çok sayıda isim katıldı. ‘Sanatla Büyüyoruz’ isimli proje ile Kozayağı İlköğretim Okulu’nda eğitim gören çocukları sanatla buluşturmak, okulun sadece defter, kitap ve silgiden ibaret olmadığını, aynı zamanda fırça, boya, kağıt ve renklerle de var olabileceğini çocuklara göstermek amaçlanıyor.

Projenin en dikkat çekici yanı ise, projenin çocuklardan çocuklara bir armağan olması. İlkokul dördüncü sınıf öğrencileri Ada Kababulut ve Mehmet Babacan isimli iki arkadaşın ev ödevi olarak başlayan proje Lazzoni Mobilya, D’Atelıer Sanat Okulu ve Mazzam Magazine’nin ortaklığıyla büyüyerek sosyal sorumluluk projesine dönüştü.

Okulda sanat atölyesi oluşturulması için düzenlenen etkinlikte davetliler pastel boya, fırça, resim kağıdı, palet gibi malzemeleri getirerek oluşturulacak olan sanat atölyesine katkıda bulundu. Ayrıca çocukların yaptığı, papier mache adı verilen eserlerin sergilendiği organizasyonda, eserlerin satışından elde edilen gelirle de atölyenin ihtiyaçları karşılandı.

 

 

 

Amerika’nın Florida Eyaletine Şık Ve Modern Bir Tasarım!

Metro Design ShowHouse Projesine Lazzoni İmzası!